חדשות אומן • ראש עיריית אומן לשעבר אלכסנדר צבריי שהפך עולמות לחבל בקיבוץ באומן בשנת הקורונה, נפל בקרב:
![](https://www.breslevnews.net/wp-content/uploads/2024/07/המשחק-ואיומיו-של-ראש-העיר-אומן-צבריי-לצד-שרותו-בקרב-נגד-רוסיה.jpg?v=1721932411)
כתבות קשורות:
אומן • ראש העיר אומן אלכסנדר צבריי נפסל מלהתמודד בבחירות
ראש עיריית אומן לשעבר אלכסנדר צברי, נפל בשדה הקרב של מלחמת אוקראינה רוסיה, כמה שהדבר כואב שבני אנוש נופלים בשדה קרב רח"ל, אבל עוד יותר כואב להיזכר כי במקרה זה מדובר באדם שפעל רבות נגד חסידי ברסלב בכלל והתפרסם כאשר פעל נגד העלייה לקיבוץ ראש השנה בשנת הקורונה,
כזכור עמד צבריי באשות עיריית אומן מספר שנים בין השנים 2015-2020 – למניינם, אדם שהתפרסם בחוסר אהדתו לחסידי ברסלב העולים אומנה, וכאמור, בתוקף תפקידו הוא עשה בשנת הקורונה את כל אשר ביכולתו בכדי לסגור את שערי אוקראינה מפני אנ"ש חסידי ברסלב.
כזכור, הוא גם הכריז על הפגנה רבתית שתוכננה להיערך מול בניין הפרלמנט בכדי למנוע את הגעת האלפים לקיבוץ ראש השנה דאז, אלא שכאשר הוא הגיע למקום הוא מצא את עצמו כמעט לבד מפגין, או אז הוא הכריז כי נשאר לישון עם בשק שינה מול ביתו של הנשיא זלנסקי עד שהנשיא יקבלו לפגישה בעניין הקיבוץ. הוא גם הגיע לביקור מתריס בציון הקדוש כאשר הוא מנסה למצוא כשלים לקיום הקיבוץ.
קודם לכן פתח צבריי בסקר עממי כביכול לתושבי אומן, בה הם נשאלו "האם להכניס את החסידים לאומן לראש השנה או לא". כמובן שמרבית ה"תושבים" שהגיבו לסקר, התנגדו לכניסתם של חסידי ברסלב לאומן, אך הסקר לא ייצג את כלל תושבי אומן, מדובר היה בסקר שהיה פתוח לכלל, ולא רק לתושבי אומן המתפרנסים מהגעת החסידים.
בדרך זו ניסה צבריי להציג לרשויות הוכחה שעליית החסידים איננה רצויה על תושבי אומן, מזימה שלבסוף כשלה בשל חוסר שיתוף פעולה של תושבי העיר שככל הנראה העדיפו את השלמונים שמביאים איתם התיירים היהודים על פני החשש שהיהודים יפיצו ביניהם את מחלתם.
לשמחתם של אנ"ש, תקופה קצרה מאוד לאחר מכן, הפסיד צברי בבחירות לראשות העירייה לטובת ראש העיר המכהנת כיום.
מיד בראשית המלחמה בין רוסיה לאוקראינה לפני כשנתיים וחצי התגייס צבריי למלחמה הוא הצטרף לחיל החימוש והיה מפקד כיתת מקלעים, כאמור, בשעות הבוקר התפרסמה ההודעה על נפילתו בקרב, והוא בשנות ה-50 לחייו.